Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Nauka języka obcego

kurs, audio kurs, książki, ebook, audiobook

Ebook – Okresy warunkowe są proste!

Posted by kursyjezykowe Grudzień - 9 - 2018 0 Comment

Kto jeszcze chce zrozumieć KIEDY i JAK używa się okresów warunkowych w praktyce?

Zdania podrzędne warunkowe, potocznie mówiąc – okresy warunkowe (conditionals), to jeden z działów angielskiej gramatyki, który sprawia uczącym się najwięcej problemów. Wynika to najprawdopodobniej z opanowywania tego materiału jedynie pamięciowo, bez choćby próby zrozumienia.

Wiem też z doświadczenia, że niewielu nauczycieli potrafi wytłumaczyć to zagadnienie przystępnie i skutecznie. Udaje się to najlepiej w przypadku struktur dotyczących przyszłości lub teraźniejszości – problem pojawia się z przeszłością, a tzw. “okresy mieszane” (Mixed Conditionals) to już dla wielu adeptów języka angielskiego prawdziwe przekleństwo…

Okresy warunkowe są proste!Opinia na temat książki:

Łopatologia dla intelektulistów – cud książka. Nie mogłam oderwać się pomimo płaczu dzieci i ich pustych brzuszków. Prostotę tę nie należy mylić z prostactwem – okresy warunkowe są napisane klarownym, jasnym i ludzkim językiem. Moje samopoczucie podniosło się po przeczytaniu tej książki, bo dzięki lekturze zrozumiałam, że nie jestem aż tak bardzo upośledzona lingwistycznie.Miałam tylko niekoherentnych nauczycieli…..”

Wreszcie warunki w angielskim są PROSTE

Autorka jednego z najlepiej ocenianych przez czytelników ebooków – „Mowa zależna jest prosta!” – zachęcona sukcesem swojej pierwszej książki – napisała drugą. Tym razem wykorzystuje swój niezwykły dar do tłumaczenia skomplikowanych zagadnień gramatycznych, by w przyjemny sposób zapoznać czytelników z czymś, co zwykło być zmorą Polaków uczących się angielskiego – z okresami warunkowymi.

Co znajdę w ebooku „Okresy warunkowe są proste!”?

„W tym e-booku wyjaśnię Ci wszystkie zawiłości dotyczące zdań warunkowych – od prostszych poprzez trudniejsze, do najbardziej skomplikowanych. Początkowe rozdziały poświęcę okresom typu 0, 1, 2 i 3, następnie omówię okresy mieszane 3+2 i 2+3, na koniec zaś zajmę się przykładami nietypowymi, takimi, które niekoniecznie będą rozpoczynać się klasycznym “if”. Ponadto zwrócę uwagę na wyjątkowe zastosowanie “will”, “would” i “should” w zdaniu podrzędnym w okresach 1 i 2, oraz inwersją stylistyczną zdań warunkowych typu 1, 2 i 3.

Po każdym rozdziale dotyczącym węższej partii materiału będziesz mieć możliwość przetestowania nabytej wiedzy w ćwiczeniach, a pod koniec książki znajdziesz rozdział poświęcony przekrojowym ćwiczeniom, gdzie sprawdzisz swoje umiejętności w różnych typach zadań.

Moja nadzieja, że materiał dotyczący okresów warunkowych potrafię przekazać przystępnie i skutecznie, opiera się na tym, że w taki sposób nauczyłam go już wielu swoich uczniów. Tak, okresy warunkowe naprawdę mogą być proste! Przekonaj się sam.” - wyjaśnia we wprowadzeniu do książki Anna Kowalczewska.

Oto niektóre z tematów poruszonych w ebook,  książce „Okresy warunkowe są proste!”:

  • Zerowy, pierwszy, drugi i trzeci okres warunkowy
  • Okresy mieszane
  • Nietypowe przypadki, np. użycie will, would, should w zdaniu warunkowym
  • Real conditionals
  • Zasady tłumaczenia zdań na język angielski
  • Wstawianie czasowników w odpowiednich formach

Jak zobaczysz dzięki lekturze ebooka – okresy warunkowe przewijają się w języku znacznie częściej niż zwykliśmy myśleć. Jeśli je dobrze opanujesz – będzie Ci łatwiej budować poprawnie wiele różnych zdań, nie tylko takich, jak w najprostszych przykładach ilustrujących warunki.

„Jeśli zainwestujesz w tego ebooka – będziesz bardzo zadowolony.” - czy wiesz, jak to powiedzieć po angielsku? A teraz przestań zastanawiać się, jak bardzo przyda Ci się opanowanie okresów warunkowych do perfekcji i po prostu DZIAŁAJ.

Poznaj szczegóły