This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Nauka języka obcego

kurs, audio kurs, książki, ebook, audiobook

Ebook – Okresy warunkowe są proste!

Posted by kursyjezykowe Sierpień - 14 - 2019 0 Comment

Kto jeszcze chce zrozumieć KIEDY i JAK używa się okresów warunkowych w praktyce?

Zdania podrzędne warunkowe, potocznie mówiąc – okresy warunkowe (conditionals), to jeden z działów angielskiej gramatyki, który sprawia uczącym się najwięcej problemów. Wynika to najprawdopodobniej z opanowywania tego materiału jedynie pamięciowo, bez choćby próby zrozumienia.

Wiem też z doświadczenia, że niewielu nauczycieli potrafi wytłumaczyć to zagadnienie przystępnie i skutecznie. Udaje się to najlepiej w przypadku struktur dotyczących przyszłości lub teraźniejszości – problem pojawia się z przeszłością, a tzw. “okresy mieszane” (Mixed Conditionals) to już dla wielu adeptów języka angielskiego prawdziwe przekleństwo…

Okresy warunkowe są proste!Opinia na temat książki:

Łopatologia dla intelektulistów – cud książka. Nie mogłam oderwać się pomimo płaczu dzieci i ich pustych brzuszków. Prostotę tę nie należy mylić z prostactwem – okresy warunkowe są napisane klarownym, jasnym i ludzkim językiem. Moje samopoczucie podniosło się po przeczytaniu tej książki, bo dzięki lekturze zrozumiałam, że nie jestem aż tak bardzo upośledzona lingwistycznie.Miałam tylko niekoherentnych nauczycieli…..”

Wreszcie warunki w angielskim są PROSTE

Autorka jednego z najlepiej ocenianych przez czytelników ebooków – „Mowa zależna jest prosta!” – zachęcona sukcesem swojej pierwszej książki – napisała drugą. Tym razem wykorzystuje swój niezwykły dar do tłumaczenia skomplikowanych zagadnień gramatycznych, by w przyjemny sposób zapoznać czytelników z czymś, co zwykło być zmorą Polaków uczących się angielskiego – z okresami warunkowymi.

Co znajdę w ebooku „Okresy warunkowe są proste!”?

„W tym e-booku wyjaśnię Ci wszystkie zawiłości dotyczące zdań warunkowych – od prostszych poprzez trudniejsze, do najbardziej skomplikowanych. Początkowe rozdziały poświęcę okresom typu 0, 1, 2 i 3, następnie omówię okresy mieszane 3+2 i 2+3, na koniec zaś zajmę się przykładami nietypowymi, takimi, które niekoniecznie będą rozpoczynać się klasycznym “if”. Ponadto zwrócę uwagę na wyjątkowe zastosowanie “will”, “would” i “should” w zdaniu podrzędnym w okresach 1 i 2, oraz inwersją stylistyczną zdań warunkowych typu 1, 2 i 3.

Po każdym rozdziale dotyczącym węższej partii materiału będziesz mieć możliwość przetestowania nabytej wiedzy w ćwiczeniach, a pod koniec książki znajdziesz rozdział poświęcony przekrojowym ćwiczeniom, gdzie sprawdzisz swoje umiejętności w różnych typach zadań.

Moja nadzieja, że materiał dotyczący okresów warunkowych potrafię przekazać przystępnie i skutecznie, opiera się na tym, że w taki sposób nauczyłam go już wielu swoich uczniów. Tak, okresy warunkowe naprawdę mogą być proste! Przekonaj się sam.” - wyjaśnia we wprowadzeniu do książki Anna Kowalczewska.

Oto niektóre z tematów poruszonych w ebook,  książce „Okresy warunkowe są proste!”:

  • Zerowy, pierwszy, drugi i trzeci okres warunkowy
  • Okresy mieszane
  • Nietypowe przypadki, np. użycie will, would, should w zdaniu warunkowym
  • Real conditionals
  • Zasady tłumaczenia zdań na język angielski
  • Wstawianie czasowników w odpowiednich formach

Jak zobaczysz dzięki lekturze ebooka – okresy warunkowe przewijają się w języku znacznie częściej niż zwykliśmy myśleć. Jeśli je dobrze opanujesz – będzie Ci łatwiej budować poprawnie wiele różnych zdań, nie tylko takich, jak w najprostszych przykładach ilustrujących warunki.

„Jeśli zainwestujesz w tego ebooka – będziesz bardzo zadowolony.” - czy wiesz, jak to powiedzieć po angielsku? A teraz przestań zastanawiać się, jak bardzo przyda Ci się opanowanie okresów warunkowych do perfekcji i po prostu DZIAŁAJ.

Poznaj szczegóły